Anton Yaremenko: Ну що, шановні…зараз я розповім вам, що таке справжній ПЗЦ. Буде лонгрід.


До речі, це той випадок, коли я ледь не вперше прошу про РЕПОСТ і звертаю до даної теми увагу ЗМІ (тих, хто ще не в курсі)!


Наша осетрова ферма БЕСТЕР працює вже 9 років. Знаходиться вона на мальовничому березі села Трипілля, у відвідному каналі Трипільскої ТЕЦ. Пантонна лінія, у якій розміщено садки з осетрами встановлена згідно чинного законодавства, а саме у режимі СТРГ – спеціальне товарне рибне господарство.

Режим цей отримати було не так вже й просто – довелося написати, а потім захищати науково-біологічне обґрунтування нашої діяльності. Фактично цей документ – поглиблене вивчення екології даної місцевості, аборигенних видів флори і фауни а також, насамперед, впливу нашої діяльності на них. Документ захистили. Науковці, що усе життя займаються вивчення водної біології підтвердили – вирощування осетрових порід риб в Трипіллі в жодному разі не шкодить екології та може бути дозволено.

Ще б пак! В усьому цивілізованому світі осетрові ферми розміщено у каналах ТЕЦ. Я сам бував на десятках таких ферм по всій Європі і бачив, як вони працюють в умовах суворої європейської системи контролю. Але ж ми теж хочемо стати частиною європейської родини…і не тільки на словах. Чотири рази на рік наша ферма приймає у себе перевірки, під час яких спеціалісти Держпродспоживслужби відбирають проби води та декілька живих осетрів для аналізу їх стану. За 9 років жодного зауваження.


А тепер найцікавіше…


Декілька років тому на посаду голови Рибоохоронного патруля прийшов працювати колишній співробітник МВС, такий собі Володимир Мухін. Усього лише декілька років вистачило колишньому міліціонеру для того, щоб керівництво Держрибагентства усунуло його з посади «через підозру у конфлікті інтересів»

https://kievvlast.com.ua/.../glava-kievskogo...


В принципі це все, що я знаю про цього чиновника, якщо не брати до уваги розповіді рибалок-промисловиків, які дуже часто згадують його «незлим тихим словом» через, за їх словами, непомірно зростаючий тягар «щомісячної подяки за спокійну роботу».

Так от…після 9 років роботи ферми, після сотні перевірок і аналізів, після отримання Єврономеру і впровадження на підприємстві системи HACCP, після виходу на ринок США, ЄС, Австралії, Монако та Ізраїлю, після грамот від голів Держрибагентства за багаторічну сумлінну працю та подяки від Прем’єр-міністра України, після того, як я став одним з облич урядової PR кампанії «Експортуй!», з’являється колишній міліціонер, якого відсторонили від посади, але через суд (яка нова для України історія, правда?) він поновився на посаді, і вимагає в Інституту рибного господарства визнати нашу ферму такою, що забруднює навколишнє середовище і завдає шкоди аборигенним видам риб. Розумієте?Ще раз простою мовою: Поновлений через суд рибінспектор (він же колишній міліціонер) вважає, що риба шкодить рибі. І просить науковців це довести. Тих самих науковців, які 9 років тому вже довели, що не шкодить, і дозволили вирощування.

Наскільки мені відомо, працівники Інституту намагалися пояснити колишньому міліціонеру, що його знання у рибоводстві занадто поверхневі, а лист, який він їм надіслав – дурня, але міліціонер відповів: «Я все равно их дожму», і кинув слухавку.


Отака історія.


В планах: залучення до проблеми громадськості та ЗМІ, зустріч з профільним міністром, Прем’єр-міністром України та низкою Народних депутатів.

Пропоную профільним спеціалістам з рибництва (не міліціонерам) висловити свою думку у коментарях. Дякую за увагу!


Громадська рада при Держрибагентстві України

Управління Держрибагентства у м. Києві та Київській області

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!