Меліорація земель, біомеліорація водойм - на розгляді громадської ради при Держрибагентстві


Громадська рада при Держрибагентстві 6 жовтня 2022 року за участі керівництва Держрибагентства детально розглядала питання стану реалізації державної політики та формування організацій водокористувачів.


Тарас Кот перший заступник Голови Держрибагентства поінформував громадськість про першочергові кроки, які наразі вживаються Агентством для виконання рішення Уряду про передачу цілісних майнових комплексів державних підприємств, установ та організацій зі сфери управління Держводагентства до сфери управління Держрибагентства. Зокрема, Держрибагентством вже опрацьовано та підписано всі 44 акти приймання-передачі ЦМК. З боку Держводагентства акти підписано частково.


«Держава розмежовує функції моніторингу якості водних ресурсів від функцій управління меліоративними системи та об’єктами комплексного призначення. Відповідно моніторингом водних ресурсів та їх відтворенням буде займатися безпосередньо Міндовкілля, а те, що стосується зрошення та співпраці з сільгоспвиробниками буде виконувати Мінагрополітики. Це логічні кроки держаного управління, які вже давно використовуються в Європі. Пострадянська система управління, яка включає в собі поєднання функцій з управління водними ресурсами та функцій з управління водогосподарською інфраструктурою наразі пережила сама себе. У результаті ми маємо значну кількість меліоративних систем та обладнання, які є морально і фізично застарілими, адже були побудовані у 50-60 роках минулого століття. Водночас для гарантування продовольчої безпеки, питання зрошення земель перебуває на піку гостроти. Зміни клімату і повномасштабна війна в країні не дають часу на зволікання. Про урожай 2023 року ми маємо дбати вже сьогодні. І саме тому питання передачі ЦМК зі сфери управління Держводагентства до сфери управління Держрибагентства має бути завершено найближчим часом. Реформа у сфері гідротехнічної меліорації передбачає модернізацію меліоративної інфраструктури, оптимізацію витрат на споживання електроенергії, зміну підходів до адміністрування, а також формування інвестиційної привабливості меліоративних систем», - зауважив Тарас Кот.


Разом з тим у ході засідання розглядалися проблемні питання, пов’язані з біологічною меліорацією водойм. Керівництвом Держрибагентства наголошено на необхідності розроблення проекту порядку проведення біомеліорації на водоймах із затвердженням типового договору, адже наразі цей процес не є повністю врегульованим законодавством. Закликав членів ради надати Агентству конкретні пропозиції щодо врегулювання даного виду діяльності.


Водночас Ігор Клименок, т.в.о. Голови Держрибагентства зазначив про готовність до відкритої і конструктивної комунікації з представниками громадськості. Наразі запропонував розглянути проект постанови розроблений Держрибагентством «Про затвердження порядків видачі документів дозвільного характеру у галузі рибного господарства або відмови в їх видачі, переоформлення та анулювання зазначених документів в електронному вигляді» та надати до нього ґрунтовні зауваження або пропозиції.


За результатами засідання вирішено найближчим часом організувати проведення круглого столу щодо оновлення законодавства галузі рибного господарства України за участю працівників Мінагрополітики, Держрибагентства, членів громадської ради, науковців та фахівців галузі.


Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!