На Закарпатті стартує заборона на вилов раків з 1 червня


З 1 червня до 25 липня 2022 року у водоймах Закарпатської області заборонено ловити річкових раків.


🔰 Заборону встановлено з метою збереження та охорони популяції раків у період їх природного відтворення (наказ Управління Держрибагентства у Закарпатській області від 25.05.2022 № 184).


Нагадуємо, лов цих членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до ст. 85 КУпАП. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 3332 грн та штраф – до 680 грн.


Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.


Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби із застосуванням підсвічування. Також Правилами любительського і спортивного рибальства передбачено мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам – 10 см.


Сучасна несприятлива екологічна ситуація та браконьєрський вилов активно сприяють зменшенню природних запасів раків. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати даною забороною, адже від того, як пройде процес відтворення, залежить популяція раків у водоймах.
Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!