Про консультування з питань аквакультури


Фахівцями бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» на постійній основі проводиться консультування у сфері аквакультури всіх зацікавлених осіб – як початківців, так і досвідчених суб’єктів. За результатами наданих консультацій проведено аналіз проблематики сучасної української аквакультури, визначено основні труднощі у сфері рибництва та причини їх виникнення.


Так, громадян здебільшого цікавила різнопланова інформація з юридичних, технологічних, економічних та інших питань ведення рибогосподарської діяльності.


Найбільш актуальними були технологічні питання з ведення аквакультури, зокрема, практичні рекомендації щодо розведення конкретних видів гідробіонтів за конкретних умов (17,3% запитів).


Традиційно великою була частка юридичних консультацій – 15,4 %. Поширеними стали питання оформлення оренди водних об’єктів та приведення діючої документації до сучасних норм законодавства.


«Складна і неоднозначна процедура оформлення орендних відносин в аквакультурі продукує велику кількість консультацій у даній сфері. Юридичні аспекти ведення аквакультури сьогодні є одними з найбільш затребуваних суспільством», - зазначив директор бюджетної установи «Методично-технологічний центр з аквакультури» Юрій Шарило.


У зв’язку з прийняттям змін до чинного законодавства щодо державної підтримки сільського господарства України, суб’єкти аквакультури отримали нові можливості державної субсидії. Цим пояснюється підвищена зацікавленість українців таким важливим фактором у сфері аквакультури, як державна підтримка. 9,6 % респондентів цікавилися можливістю взяти участь у державних програмах і отримати державні преференції.


Ще стільки ж запитів надійшло щодо будівництва та організації рибницьких господарств, а саме рециркуляційних аквакультурних систем.


5,8 % звернень стосувалися проблем організації бізнесу у сфері аквакультури, вивчення та мінімізації ризиків діяльності, визначення найбільш перспективних напрямів розвитку.

3,8% громадян зверталися за консультаціями щодо отримання дозволу спецводокористування.


Незначна частина запитів надійшла щодо допомоги в пошуку рибопосадкового матеріалу, зариблення водойм та налагодження ділових зв’язків в сфері аквакультури.


Крім того, проведено консультації з міжнародними експертами щодо співробітництва і зустрічі офіційної делегації (Узбекистан) та придбання рибопосадкового матеріалу (Румунія).


Переважна більшість всіх запитів надійшла від суб’єктів рибогосподарської діяльності з м. Києва та Київської області (40,4 %). Активними також були мешканці Дніпропетровської, Черкаської, Донецької, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської та Тернопільської областей.


Загалом спостерігається певний спад активності у сфері аквакультури щодо розвитку практично всіх напрямів. В основному це пов’язано з критичним економічним станом сфери аквакультури, що спричинений пандемією коронавірусної інфекції Covid-19.


Як результат цього – незначне зменшення загального обсягу виробництва товарної риби в Україні.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!