Про ощадливий забір зразків рибної продукції для проведення досліджень


Наразі Держрибагентством продовжується активна робота відповідно до попередніх домовленостей з Держпродспоживслужбою щодо напрацювання змін до Порядку відбору зразків продукції тваринного, рослинного і біотехнологічного походження для проведення досліджень.


Зокрема 12 січня було проведено он-лайн зустріч представників Держрибагентства та Держпродспоживслужби, Інституту рибного господарства НААН України, ДУ «Іхтіопатологічної лабораторії» та асоціації «Української аквакультурної спільноти»


В ході зустрічі обговорили можливі шляхи врегулювання проблемних питань щодо забору біологічного матеріалу для проводження лабораторних досліджень зразків риб і рибної продукції.


Нагадаємо, що норми відбору зразків для проведення досліджень продубльовані із законодавства часів СРСР та розраховані на застарілі технології випробувань і з 2002 року не змінювались. Наприклад, для визначення якості та безпеки риби та ікри аквакультурні підприємства повинні пройти ветеринарно-санітарну експертизу. 


За інформацією представників цих підприємств, для її проходження, відповідно до норм чинного законодавства потрібно, ні багато, ні мало – приблизно 5-7 кг риби та до 2 кг ікри (в тому числі і осетрової). Для порівняння - у європейських країнах та країнах Північної Америки на аналіз беруть 50 грам.


Отже, учасники он-лайн зустрічі домовились:


- розпочати вирішення даних питань у правовому полі та, з урахуванням позитивного досвіду інших країн,


- розробити алгоритм проведення досліджень і загального моніторингу спеціалізованих господарств по вирощуванню цінних об’єктів аквакультури (осетрових, лососевих);


- напрацювати запровадження у національне законодавство маркування харчової ікри осетрових та осетроподібних видів риб.


Підсумовуючи захід Голова Держрибагентства Ганна Шишман наголосила на актуальності порушених під час он-лайн зустрічі питань для рибної галузі, та необхідності прискорення їх вирішення у частині якнайшвидшого запровадження ощадливого забору біологічних матеріалів, особливо маточного поголів’я осетрових, беручи до уваги їх обмежену кількість та великий термін статевого дозрівання і харчової ікри осетрових.


У свою чергу представник асоціації "Українська аквакультурна спільнота" Юрій Яременко додав: "Намагання вирішити зазначену проблему тривають вже понад 4 роки, але наразі є сподівання на реалізацію саме практичних кроків, адже вирішенням цих проблем займаються особисто керівники Держрибагентства та Держпродспоживслужби."

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!