"Температура води - 41 градус": на річці Західний Буг зафіксували масовий мор риби


Причиною нещодавнього мору усієї риби у річці Західний Буг bit.ly/3BID6nO стало те, що ТЕС спустила надто гарячу воду у водосховище, як пояснили рибокопи Львівський Рибоохоронний патруль та екоінспектори Державна екологічна інспекція у Львівській області, яких тупо не впускають на територію Добротвірської ТЕС bit.ly/2TyLR2yЗгідно пояснень для Портал "Щоденний Львів" bit.ly/3zDUyYG - робітники ДТЕК Добротвірська ТЕС, підрозділу компанії ДТЕК Енерго, знаючи що температура води у річці Західний Буг на вході у Добротвірське водосховище 13.07.2021 р. становила +29-30◦С, а температура повітря в той час становила +34-36◦С в тіні впродовж тижня, і розуміючи що температура циркуляційної води у технічному каналі №2 в місці скидання у водосховище та на прилеглій акваторії водосховища може перевищувати природні температури води на +10-15◦С, що в результаті може призвести до підвищення температури води у водосховищі понад +40◦С, при цьому маючи цілий відділ екології, відповідних фахівців, лабораторію та впроваджену систему екологічного менеджменту за міжнародним стандартом ISO 14001:2015 і начебто "докладає значних зусиль для мінімізації негативного впливу на довкілля на всіх стадіях виробничого процесу" © bit.ly/3BFtr1m, безсумнівно бувши в курсі, що підвищення температури води понад +35◦С призводить до загибелі риб - як природних аборигенних видів так і вирощуваних на садково-рибному фермерському господарстві "Добротвірський рибзавод", чудово усвідомлюючи нищівні наслідки подібних дій для навколишнього середовища, без докорів сумління спокійно здійснили в таку шалену спеку скидання для охолодження надто гарячих циркуляційних (теплообмінних) вод у Добротвірське водосховище 👀 Прикриваючись Правилами експлуатації Добротвірського водосховища, затвердженими Державне агентство водних ресурсів України. Тобто - розуміли що робили і що буде. Начхати на все! Гроші не пахнуть?

 

Невже не можна було з огляду на нештатну критичну ситуацію подбати в першу чергу про довкілля і уникнути катастрофи? Хіба такі кроки "повною мірою відповідають прагненню України дотримуватися європейських тенденцій у природоохоронній сфері"? zakhidenergo.com.ua/ecology Зовсім не схоже на "активну роботу щодо покращення екологічної ситуації в регіонах присутності та збереження довкілля для майбутніх поколінь" energo.dtek.com/sustainable_development/environment Не кажучи вже про факти збільшення викидів забруднюючих речовин у повітря та численні недопуски інспекторів ДЕІ до перевірок - як раніше так і в даному випадку. Чергове підтвердження необхідності скорішого прийняття у Верховна Рада України проектів Законів №2765 і №3091 та реформи системи державного екоконтролю. Адже за такий свідомий екоцид та умисне знищення іхтіофауни цілого водосховища (зварили в окропі живцем!


заради прибутку має бути саме суворе покарання для всіх підприємств без виключень, незалежно до їх форми власності та їх бенефіціарів. Думаю що як мінімум мають бути відшкодовані всі збитки державі та рибоводам, а до відновлення рибних запасів Добротвірського водосховища і річки Західний Буг повинні долучитися ДТЕК і Фонд Рината Ахметова. 


Цікаво, яка з приводу даного інциденту позиція і подальші заходи реагування Кабінет Міністрів України і Денис Шмигаль, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України і Роман Абрамовський, Міністерство аграрної політики та продовольства України і Роман Лещенко, Komekolog і Олег Бондаренко, Поліція Львівської області та Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА і керівництва Львівська обласна державна адміністрація - Максим Козицький і ВІТАЛІЙ ЗАГАЙНИЙ, Державна екологічна інспекція України і Андрій Мальований, Державне агентство меліорації та рибного господарства України і Andrey Zabuga До речі, 21.07.2021 ж як раз і нарада була по нагальних проблемах розвитку рибної галузі на Львівщині bit.ly/3kSU5Ot


Андрій Неліпа(Andrey Nelipa)

Громадський діяч, історик, журналіст, любитель риболовлі, експерт з питань екології та рибної галузі

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!