Як ловлять бичка на Азовському морі (2018)

https://youtu.be/

Найбагатше в світі - таким Азовське море запам'ятається на сторінках старих енциклопедій. 


Сьогодні в Приазов'ї ще можна почути розповіді про те, як ломилися столи від осетрових і креветок, а чорну ікру їли ложками. Але ці спогади старожилів все більше стають схожими на билинний епос.


Тепер на Азові промишляють переважно трьома видами риби: бичком, хамсою і тюлькою. За останні десятиліття обсяги вилову пеленгасу, судака і камбали-калкану зменшилися в рази.


За офіційними даними Держрибагентства, промисловий вилов в Азовському морі з 2012 по 2016 роки почав зростати. У 2015-му рибалки зловили 30 161 тонну (на 60,5% більше, ніж в 2014-му), а в 2016-му вже 35 715. Але за півроку 2018-го промисел в Азовському морі впав майже удвічі в порівнянні з 2017-м.


Падіння обсягів пов'язано не з напруженою ситуацією в акваторії Азовського моря, як це могло б здатися зі столиці. 


Як кажуть місцеві, більшість кораблів виходить на лов на відстань п'ять-двадцять кілометрів від українського берега. Тому контакти з російськими військовими, прикордонниками і фсбшниками поки зведені до мінімуму.


У тих, хто натикається в море на силовиків з РФ, перевіряють документи і дозвіл на лов риби. Якщо все в порядку, рибалок не затримують.

  

Сьогоднішні обсяги спійманої риби, які фіксує Держстат, викликають поблажливу усмішку запеклих рибалок. Вони пам'ятають часи, коли тільки одна артіль витягувала за весняний сезон сотні тонн пеленгасу, промисловий лов якого сьогодні заборонений.


Незважаючи на складності, українські рибалки зберігають бадьорість духу і шалений життєлюбність. Ці чоловіки ніколи не сумують і не перестають посміхатися після виснажливої ​​роботи.


Чому у рибалок не буває депресії, де знаходиться рибний "пологовий будинок" Азовського моря в репортажі "Української правди" з Кирилівки (Запорізька область).


Відео: Ельдар Сарахман. Євгеній Руденко: https://www.pravda.com.ua/articles/2018/09/27/7193313/


Музика: Evan Handyside

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!