Залучення університетської науки до розвитку української аквакультури


Про пілотний проєкт «Створення консалтингового центру з підтримки аквакультури в Придніпров’ї» дискутували стейкхолдери у Дніпровському державному аграрно-економічному університеті.


Для організації діяльності з інформаційної підтримки, практичної допомоги малому і середньому бізнесу у сфері аквакультури, запровадження кращих практик ведення рибництва та міжнародного досвіду, популяризації аквакультури серед молоді та екологічного виховання населення пропонується створення консалтингового центру.


Ці амбітні плани реалізовуватимуться проектною групою з фахівців Держрибагентства та науковців університету. Зокрема розроблятиметься Програма розвитку аквакультури у Придніпров’ї та План заходів консалтингового центру на 2022 - 2023 роки.


Під час наради ініціатор пілотного проекту, завідувач кафедри водних біоресурсів та аквакультури університету Роман Новіцький зазначив, що така співпраця сприятиме ефективному використанню потенціалу університету і дозволить створити передумови для якісної практичної підготовки студентів. Водночас університет отримає додаткові можливості для співпраці з українським аквабізнесом.


Директор Методично-технологічного центру з аквакультури Держрибагентства Юрій Шарило висловив сподівання, що до цієї ініціативи долучаться й інші освітні заклади, і в Україні у подальшому буде запроваджено цілу мережу консалтингових центрів з послугами для стейкхолдерів ринку аквакультури.


Планується, що діяльність створеного регіонального консалтингового центру буде також направлена на роботу з об’єднаними територіальними громадами для надання консультацій, роз’яснень, проведення наукових досліджень та профорієнтації серед школярів.


Разом з тим, майбутні рибоводи і технологи університету мали змогу ознайомитися з кращими світовими практиками ведення аквакультури та сучасними українськими напрямами рибництва. Зокрема, студенти дізналися про перспективи розвитку української аквакультури, її місце у структурі сільського господарства, проблеми та досягнення. Про ці та інші сучасні тенденції розвитку аквакультури в Україні та Європі поінформував молоде покоління Юрій Шарило.


«Проведення подібних заходів спільно з університетами має не лише навчальне, а й виховне значення, оскільки при підготовці лекцій для студентів особлива увага приділяється екологічному аспекту. Запровадження сталих підходів ведення аквакультури, пропагування екологічних практик ведення рибництва - задача пріоритетна і майбутніх рибоводів необхідно не лише навчати спеціальним дисциплінам, а й виховувати відповідальними громадянами», - зазначив Юрій Шарило.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!