Зимувальні ями 2021-2022 рр. Київська область


З 1 листопада 2021 року на Київщині встановлено заборону на вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах, яка триватиме до нерестової заборони 2022 року.


З метою збереження риби у зимовий період, Київським рибоохоронним патрулем видано наказ, в якому зазначені координати водойм, на яких вводиться заборона. Крім того, такі ділянки нанесено на єдину карту.У цей період любительська риболовля дозволена на ділянках поза межами зимувальних ям.


За добування риби на зимувальних ямах передбачена адміністративна відповідальність за ч. 3 ст. 85 КУпАП, штраф - до 170 грн. Крім того, нараховуються збитки за кожну виловлену рибину відповідно до такс.

Довідково:


Зимувальна яма - це природне заглиблення у водоймі, де скупчується риба в холодний період. У річках вони знаходяться у найбільш глибоких місцях із уповільненою течією. В інших водоймах, як правило, розташовуються в зоні впадання річок, у місцях виходу підводних джерел.

З настанням холодів у риб різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та йде на зимівлю до зимувальних ям.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!