Раки ловити зась: на Хмельниччині вступає в дію заборона на їхній вилов


Порушникам загрожує штраф у декілька тисяч за один виловлений рак.


Із 15 серпня по 30 вересня 2022 року в Хмельницькій області встановлено заборону на вилов раків під час їх другої линьки. Терміни заборони були встановлені за рекомендацією Інституту рибного господарства НААН України. Про це повідомили в Хмельницькому рибоохоронному патрулі.


«Метою заборони є захист раків на період, під час якого вони найбільш вразливі. Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панцира є необхідним для їх розвитку. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені», - повідомили в відомстві.


Як зазначають в пресслужбі Хмельницького рибоохоронного патруля, в водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків - у травні та серпні, але в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.


Ну, а за вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні.


Хмельницький рибоохоронний патруль попереджає про відповідальність за лов раків у заборонений період
Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!